Alíšek........a...........Puškin

Další členi blogu :D:D

ZajímAvosti

Jsi zvláštní!

22. prosince 2011 v 14:38 | Therushka
Jsi velmi zvláštní V celém světě není, nikdo jako ty. Od počátku věků neexistovala jiná osoba jako ty. Nikdo nemá tvůj úsměv, tvé oči, tvé ruce, tvé vlasy. Nikdo nevlastní tvé písmo, tvůj hlas. Jsi zvláštní. Nikdo nemůže vykreslit tvé tahy štětcem. Nikdo nemá tvou chuť k jídlu, hudbě nebo tanci, nebo umění. Nikdo v celém vesmíru nevidí věci tak jako ty. Po celý čas nebyl nikdo, kdo se směje stejně jako ty, a co tebe přivádí k smíchu nebo k pláči, může mít u někoho jiného zcela jiný ohlas. Takže - Jsi zvláštní. Lišíš se od každé osoby, která kdy žila v historii vesmíru. Jsi jediný ze všech stvoření, kdo má tak přesný soubor schopností. Vždycky se najde někdo, kdo je lepší v jedné nebo druhé věci. Každá osoba je lepší než ty aspoň v něčem. Nikdo ve vesmíru nemůže dosáhnout té kvalitní kombinace tvého talentu, tvých pocitů. Jako místnost plná hudebních nástrojů, některé mohou vynikat určitým způsobem ale nikdo nemůže vystihnout symfonický zvuk, když všechny hrají společně. Tvá symfonie. Po celou věčnost nebude nikdo, kdo by chodil, mluvil, myslel nebo jednal přesně jako ty. Jsi zvláštní. Jsi vzácný a ve vší vzácnosti je obrovská hodnota, a kvůli tvé velké hodnotě je tvá potřeba napodobovat někoho jiného absolutně špatná. Jsi zvláštní, a to není žádná nehoda že jsi. Prosím, uvědom si, že Bůh tě stvořil za jistým účelem. Má pro tebe práci, kterou nemůže udělat nikdo jiný tak, jak ji děláš ty. Z miliónů adeptů jenom jeden je kvalifikován. Jeden jediný má jedinečnou a správnou kombinaci, všeho, co to obnáší, a ten jeden jediný jsi Ty. Jsi zvláštní.

New dess...28.11.2009

28. listopadu 2009 v 12:31 | Therushka

Záhlaví...

15. srpna 2009 v 18:20 | Therushka
Změnila jsem záhlaví, protože miluju Williama Mseleye a celou Narnii!!!! Jsou prostě BEST!

Jinak ted jsem u kamaráda a mam se supa a asik už brzo pojedem s bráchou od nich domu, pčče je dcl dost hoin už :D ..ae neva...sežrali jsme 2velký pytle bonbonu dovezených z ciziny..mnam, ale zž začínám cítit troch břicho :D ...a všude jsou papírky..po celym baráku :D tak! A jde se uklízet :D:D tak paa

New pozadí

14. srpna 2009 v 17:08 | Therushka
Tak Hoši a Děvčata :D ...nebo Děcka? xD
Změnila jsem troch pozadí, snad se vám líbí....Já neim, esli ho brzo nezměnim, protože mi to přijde, jako klišé (ohranéx)) ...Neříkám, že se mi tak nelíbí, ale nechci mít blog, jako všichni, a nechci vypadat, jako, když jediné barvy v mém životě jsou jen růžová a černá...No trochu mám asi dneska punkerskou náladu, proto mi padlo do oka toto pozadí :) ..ach když se řekne punk, vzpomenu si na kmášou Etynku, když se řeke rock, vzpomenu si na jejího bráchu, když se řekne disco vzpomenu si na mojí nejkámošku Denču a "bráchu" Romana, když techno, tak jedině Marcel a když hiphop, tak taky Denča :) a aj Romík ..I když nvm, jak jde hiphop a disco dohromady, ae což, uznává to hodně lidí :) ..Nu takže dnes je na řadě Etyna...Tak se kochejte tímto pozadím, protože asi brzo zmizí, pa pa :)

Tohle je dcl zajímavé :)

9. srpna 2009 v 15:24 | Therushka
Kdo je to pozér? A máme si na něj dát pozor, tak jako na úchyláka nebo zloděje? A nebo máme kus pozéra v sobě všichni?
Pozér. Slovo neustále skloňované na českém internetu, zejména v souvislosti s gothickou subkulturou (potažmo metalem nebo EMem). Málokdo ví, co však označuje a málokdo ví, kdo tím zahanbovaným a posmívaným pozérem vlastně je. Často čítám věty typu: "Já ale nejsem pozér!" nebo "Ty si o mě myslíš, že jsem pozér, ale to ty jsi pozér!" EMO (a jiné dárk blogy) jimi doslova přetékají.
Opět jsem zkusila roli detektiva, ale tentokrát mé pátrání naráželo ze začátku na samé neúspěchy. Encyklopedie mi řešení nenabídla, anglicko český slovník vyplivl překlad pózista. V dalším slovníku jsem byla už o něco úspěšnější a dověděla jsem se definici, že pozér je člověk libující si ve strojenosti, dávající najevo svou důležitost. To už začíná dávat smysl.
Než ale ještě uvedu svůj názor, chci se podělit o pár zajímavých postřehů z internetu, jeden dokonce z pera Oskara Wilda.
Holka co si na sebe veme težce punkerský hadry při tom doma poslouchá TH a Eminema je pozerka , člověk co má černy hadry,černý vlasy, satanistickou hvězdu na krku a poslouchá diskarny nebo hiphop je pozer... je to pro ně jenom styl oblíkání...ne hudba,ne život…
Na metalovém fóru byl o hodně zajímavější názor:
Nedávno se ke mně dostal názor od člověka, který spousty spousty let poslouchal a hrál v kapele metal, až ho, a teď cituji," "ty pózy mě přestaly bavit". A řešil: "Nelíbí se mi, že blackmetalové kapely na jevišti hrají největší zlo, srší z nich strach, vypadají jako by satanismem ověšely celou planetu a v soukromí jsou úplně normální lidé, kteří mají milující rodiny. Není tohle jen póza???"
Prý jsem byl v té době "pozér"- to je nesmyslné obvinění. Ti, kdo si jsou vědomi svého génia, a to už i v dětství, si jsou naprosto jasně vědomi rozdílu, který je od ostatních dělí."Nepózují", spíše si dělají vlastní závěry. Ale propast mezi tím, co vědí sami o sobě, a konvenčními způsoby, k nimž je svět nutí - to vyžaduje trochu přemýšlení, aby člověk dospěl k nějakému řešení. A tak jsem si vyzkoušel několik typů osobností, abych našel tu, k níž mám nejblíže. Oblékal jsem se na efekt, to přiznávám, ale jediným, na koho jsem chtěl udělat dojem, jsem byl já sám. "
Zajímavé je, že jak názor slavného spisovatele a myslitele, tak názory mladých lidí (emařky i metlošky) mají něco do sebe. V tom seřazení je také smysl - nejprve ten nejjednodušší pohled mladičké slečny, pak vyzrálejší mladá dívka a nakonec zralý muž, který se živil tím, že své myšlenky psal na papír. Postupně odkrýváme to tajuplné slovo - pozér a stále více mu přicházíme na zoubek.
Po přečtení všech definic a citací už není složité vyvodit definici, aplikovatelnou na dnešní dobu. Dle mého je pozér člověk, který nemá svůj názor na svět a ani sám na sebe, musí tedy čerpat od jiných a dělá to natolik okázale, aby každý viděl, jaký je, i když takový ve skutečnosti není a jeho vzhled, chování a vystupování je jen maska, kterou vytvořil, aby byl zajímavější a žádanější, nejen pro druhé, ale i sám pro sebe.
Uf, je to trochu dlouhé, nicméně shrnuje to vše. A nenapadne nás: nejsme každý tak trochu pozér? Když se ucházíme o zaměstnání, nechceme snad působit seriózně? No tak nasadíme masku příjemného, kultivovaného člověka, pomalu artikulujeme a tváříme se, jako když jsme spolkli naučný slovník. Co takový vedoucí na táboře? Právě přišli děti že "tam něco šramotí" a my máme srdce v kalhotách. Namísto toho nasadíme masku: "Pohoda, nic se neděje, já to zmáknu." Hrdinný úsměv, baterka v ruce a nůž v zubech. Taky póza, aby nebylo vidět roztřesená kolena. A takových příkladů je milion milionů. Cožpak při pohovoru částečně nepřesvědčíme sami sebe, že jsme vážně příjemní lidé? Nedodá snad vyděšenému vedoucímu jeho sveřepý výraz odvahu?
Být pozérem, alespoň tím malinkým, je každodenní realita. Ale co lidé, kteří mají masek na výměnu plnou skříň, anebo ti, kteří mají jen jednu, ale zato úplně odlišnou od svého obličeje? Říká se, že malá lež občas nejenže neuškodí, ale i pomůže. Ale čím víc lžeme, tím hůře se pak jde s pravdou ven. Čím více se maskujeme, tím více se ztrácí naše původní osobnost a může se tak stát, že ji nakonec pověsíme do skříně k ostatním maskám a naše tělo zůstane prázdnou schránkou.
Pokud měníme svou osobnost, vždy ji musíme měnit postupně. Nejde ráno vstát z postele a říct: dnes je ze mě gothik (emař, metloš, hipík, hoper…). Ale jeden den mě něco zaujme, pak zjistím informace, pak si promluvím s pár "zasvěcenými", vyzkouším, jak mi sedne styl celkově nebo po částech a pak se teprve můžu začít měnit. A co je hlavní: nikdy nemohu měnit svůj styl (ať už vzhledový, módní, hudební nebo názorový) jen proto, že to vyžaduje mé okolí, ale hlavně, že to chci já sám.
V dospívání je to dost obtížné a na prahu 3.tisíciletí zvlášť. Ze všech stran útočí reklamy, ze kterých prší slova jako "trendy", "in", "módní" a "populární" a kdo není tohle všecko dohromady je "out" a "looser" - no prostě na odpis. Spolužáci a kamarádi se předhání, kdo poslouchá víc moderní hudbu, kdo nosí nejvíc cool hadry a čí mobil má nejvíc vychytaných funkcí. Není divu, že dnešní teenager má problém bojovat o své místo na slunci a když není takový, jak diktuje doba (jeho spolužákům, kteří to diktují jemu), zůstane sám a bez přátel. Proto musí nosit masky "cool lidišek" nebo "drsnejch týpků" a když se objeví něco, o čem se hodně mluví a stejně o tom málokdo cokoli ví, hmátne po tom, jako tonoucí po stéble.
A tak máme armády Emo-kids a Goth-babes, kteří se kdesi kdysi dočetli, že tohle je in. Spolužáci je berou a nebo (což je lepší) z nich mají respekt. A to je ono ne? Co na tom, že Emo-kid miluje komedie a bez Trnek-Brnek nevyleze z domu, musí se přizpůsobit smutné image. Co na tom, že Gothic-girl má plný šatník modrých riflí a bílých triček s obrázky, maminka pěkně vytasí peníze, ona se přece musí přizpůsobit!
Bojím se klást za vinu dětem, že hledají svůj styl na špatných místech, jako jsou internetové stránky nebo televizní pořady. Když já hledala samu sebe, taky jsem zabloudila na literární cestě andělů a elfů. Nikdo není dokonalý a pro teenagery to platí stonásob. A my, co máme své hledání za sebou, bychom měli těm "mláďatům" podávat co nejvíce pravdivých informací. O světě, o lidech v něm, o sobě a také o nich samých. Pak přejde doba pozérství a vyloupne se zbrusu nový prototyp dospělého člověka. Jaký bude, závisí také částečně na jeho maskách, ale především na tom, co je pod nimi. Protože jsou v životě chvíle, kdy masky spadnou a my zůstáváme nazí, prostě sami sebou. Může to být šok a to nejen pro nás.
A na závěr citát Keina ze seriálu Kung-fu legenda pokračuje:
Každý člověk má čtyři tváře. Jednu, kterou ukazuje. Jednu, která je vidět. Jednu, o které si myslí, že je pravdivá a jednu která pravdivá je.

Zdroj: http://www.cavern.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=146&Itemid=28

Avril Lavigne-Parfum Black star

6. srpna 2009 v 22:48 | Therushka

Kouření

7. června 2009 v 21:31 | Therushka
Kouření je návyk se závažnými následky, i když se nepovažuje za nemoc. V těch minutách, kdy kuřák kouří svoji cigaretu, doutník nebo dýmku, jeho tlak stoupá, tep se zrychluje a hodnoty kyslíku v krvi klesají. Po několikaměsíčním kouření se mohou objevit příznaky, jako je kaše!, únava, zduření sliznic a někdy i dušnost. Dlouhodobě může vést kouření k rakovině plic, onemocnění srdce, chronické bronchitidě i k mozkovým příhodám.

Příznaky z kouření:

• trvalý kašel nebo chronická bronchitida, někdy pneumonie
• chrapot, bolesti v krku, zápach z úst a zažloutlé zuby
• předčasné šedivění, ztráta vlasu a tvorba vrásek
• u některých mužů snížení potence
Abstinenční příznaky
• úzkostné stavy, deprese, touha po cigaretě, nutkání k jídlu, nervozita a podrážděnost
• ospalost, únava, bolest hlavy, zácpa a produktivní kašel


Odborníci již dlouho vědí, že pijáci mají větší sklon ke kouření než abstinenti a že pití často slouží jako společenský impulz k zapálení cigarety. Podle nedávné americké studie alkohol skutečně může zvyšovat touhu po kouření.

Vesmír-Sluneční soustava

7. května 2009 v 17:44 | Therushka

Každých 100 let se Země od Slunce vzdálí o 10 metrů

Slunce a Země se od sebe pomalu vzdalují Podle astronomů se od sebe obě vesmírná . Každých 100 let se Slunce od Země vzdálí o 10 metrůSlunce a Země se od sebe pomalu vzdalují. Podle astronomů se od sebe obě vesmírná tělesa každých 100 let vzdálí o deset metrů.Sluneční soustava má mít 12 planet

Praha by se mohla zapsat do historie jako město, ve kterém se přepisovaly dějiny astronomie. Sluneční soustava má totiž mít podle návrhu odborné komise Mezinárodní astronomické unie (IAU) 12 planet. Její zasedaní se v těchto dnech koná v Praze. K současným devíti uznávaným planetám by tak měly přibýt ještě Charon, který je měsícem Pluta, a také v 19. století objevený Ceres. Novou planetou by mohlo rovněž být těleso UB313, kterému se neoficiálně říká Xena. V budoucnu by podle astronomů z IAU mohlo mezi planety přibýt dalších 12 objektů.
Sluneční soustava má místo devíti jenom osm planet

Astronomové vyřadili Pluto ze seznamu planet ve sluneční soustavě. Její součástí je od nynějška místo devíti jenom osm planet. Pluto se nově řadí mezi takzvané trpasličí planety. V Kongresovém centru v Praze to dnes schválili účastníci valného shromáždění Mezinárodní astronomické unie (IAU). Planetami ve sluneční soustavě tedy zůstávají Merkur, Venuše, Země, Mars, Jupiter, Saturn, Uran a Neptun.Pluto je v katalogu asteroidů

Přestože má vyřazení Pluta z planet sluneční soustavy, o kterém rozhodli astronomové v srpnu na mezinárodním kongresu v Praze, řadu odpůrců, dostalo už pořadové číslo 134.340 v katalogu planetek (asteroidů) a transneptunických těles. Uvádí to poslední číslo Minor Planet Circulars ze 7. září 2006.

Zdroj: vesmír.info

Akronymy

25. dubna 2009 v 18:09 | Therushka
2Uto youtobě
4Ufor youpro tebe
AAAagainst all risksnavzdory všem rizikům
AFAIKAs far as I knowpodle toho, co vím
AKAAlso known astaké znám jako
ASAPAs soon as possiblejak jen to bude možné/co nejdřív
ATYSAnything You Saycokoliv říkáš
AWOLabsence without leaveodchod bez povolení
B4before předtímdříve
BAMFbad-ass mother fuckerzasraný hajzl
BASbe a sportsmanbuď sportovec (=chovej se čestně)
BBFNBye Bye For Nowzatím ahoj
BBIABBe Back In A Bitbudu za chvilku zpátky
BBLBe Back Latervrátím se později
BFIBrute Force and Ignorancesurovost a ignorance
BFNBye For Nowzatím čau
BFUBloody Fucking Userpříšerný uživatel (Běžný Franta Uživatel)/LAMA
BGBackGroundpozadí
BQbeyond questionnesporný
BRBBe Right Backhned jsem zpět
BRGDSbest regardssrdečný pozdrav (na konci dopisu)
BTWBy The Waymimochodem/když už jsme u toho
CADControl-Alternate-DeleteCTRL+ALT+DEL
CADComputer Aided Designpočítačem podporované navrhování
CFDcall for discussionvýzva k diskuzi
CFVcall fot votevýzva k hlasování
CITAcaught in the actdopaden při činu
CoBchairman of boardpředseda výboru
CoCchairman of councilpředseda rady
CUAcommonly used acronymběžně užívaný akronym
CULSee You Lateruvidíme se později
CUL8RSee you later!uvidíme se později
CYLSee You Lateruvidíme se později
DLTMdon't lie to menelži mi
EOLEnd of Livekonec životnosti
F2FFace To Facetváří v tvář
FAQFrenquently Asked Questionsčasto kladené otázky/dotazy
FCFSfirst come, first servedkdo dřív příjde, ten dřív mele
FDROTFLFalling Down Rolling On The Floor Laughingpadám a válím se po podlaze smíchy
FITBFill In The Blanksdomyslete si, co jsem neuvedl/zaplňte bílá místa
Flame
nejčastěji ve spojení flame war/přestřelka/silná kritika
FMPOVFrom my point of viewz mého pohledu
FOAFFriend Of A Friendpřítel přítele
FODFinger Of Deathdotek smrti
FOTCLFalling Off The Chair Laughingpadám z křesla smíchem
FTFFace To Facetváří v tvář
FUBARFixed Up Beyond All Recognitionopraveno dle všech známých projevů
FUDfear, uncertainty and doubtstrach, nejistota a pochyby
FWIWFor What It's Worthza co to stojí?/jakou to má cenu?
FYAFor Your Amusementpro tvoji zábavu
FYIFor your informationpro tvou informaci
GGrinširoký úsměv
GAGo Aheadpokračuj
GD&RGrinning, Ducking & Runningusmívat se, přikrčit se a zdrhnout (=nenápadně se vytratit)
GIGOGarbage In, Garbage Outodpadky dovnitř, odpadky ven
GIWISTGee I Wish I'd Said That ohale to jsem měl říci já
GOMYget out of my wayjdi mi z cesty
GOWIgo on with itpokračuj v tom dále
H!WYMHey! Watch your mouth!pozor co říkáš/dávej si bacha na pusu.
HHOJHa Ha Only Jokingha ha jenom vtipkuji
HHOKHa Ha Only Kiddingha ha jen legrácky
HHOSHa Ha Only Seriousha ha jen vážné
HLAYKHere's Looking At You Kidteď jak se dívám na Tebe
HSIKHow Should I Knowjak jsem to mohl vědět
HTHhope this helpsdoufám, že to pomůže/hodně štěstí
HWMBOhe, who must be obeyedten, kterého je nutno poslechnout
IAEIn Any Eventv každém případě
IANALI Am Not A Lawyernejsem právník
ICOCBWI Could Of Course Be Wrongsamozřejmě bych se mohl mýlit
IIRCIf I remember correctlypokud si dobře vzpomínám
IMCOin my considered opinionpodle mého uváženého názoru
IMHOIn my humble opiniondle mého skromného/upřímného názoru
IMNSHOIn My Not So Humble Opinionpodle mého ne tak skromného mínění
IMOIn My Opiniondle mého názoru
INALI'm Not A Lawyernejsem právník
IOWIn Other Wordsjinými slovy/jinak řečeno
IWBNIIt Would Be Nice Ifto by bylo pěkné
JAMJust A Minutechviličku /moment
JFYIJust For Your Informationjen pro tvou informaci
JOOTTJust One Of Those Thingsjen jedna z těchto věcí
JSNMJust Stark Naked Magicje to prostě jasné kouzlo
KMPkeep me postedprůběžně mě informuj
KTPkeep this privatenech si to pro sebe
L8RLaterpozději/uvidíme se později
L8RLateRpozději
LAB&TYDLife's A Bitch & Then You Dieživot je svině, pak umíráš
LMAOLaughing My Off
LMNLet Me Knowdej mi vědět
LOLLaughing Out Loudhlasitý smích
LOLlots of laughing loudmnoho smějících se hlasů
LTNCLong time no see!dlouho jsme se neviděli
MEGOMy Eyes Glaze Overmé oči zeskelnatěly
MHOTYmy hat's off to youklobouk dolů/smekám před tebou
MOFmatter of factlyve skutečnosti vlastně
MORFMale OR Femalemuž nebo žena
MTWmum's the wordani muk
MYOBMind Your Own Businesshleď si svého
N/ANot Availablenení k dispozici
NBDNo Big Dealžádnej problém/moc to nevadí
NFWno fucking wayžádná možná cesta
NHOHNever Heard Of Him/Hernikdy jsem o něm/ní neslyšel
NMnever mindnic se nestalo/to je v pořádku
NOYBNone Of Your Businessnic pro tebe
NPNo Problemžádný problém
NRNNo Reply Necessaryodpověď není nutná
OOver (to you)přepínám (na tebe)
OBJOBligatory Jokepovinný vtip
OBTWOh, By The Wayoch, mimochodem
OCOf coursesamozřejmě, ovšem
OGIMAOh God Its Monday Againbože, zase pondělí!
OICOh, I see!aha/jasně
OLOld Ladystará žena
OMGOh my Godmůj Bože
OMOld Manstarý muž
OOOver and Outvypínám, končím
OOTBout of the boxzbrusu nový
ORNOh Really nowoh, to je už opravdové
OTOff Topicmimo téma diskuse, hovoru
OTLOut To Lunchjsem na obědě
OTOHOn the other handna druhou stranu
OTRoff the recordmimo záznam (=neoficiálně)
OTTOver The Toppřes kopec
OTTHon the third handna třetí stranu
PASIIput a sock in itdrž hubu/sklapni
PEBKACproblem exists between keyboard and chairproblém je mezi klávesnicí a židlí (=v uživateli)
PITAPain In The Assosina v prdeli
PLSPleaseProsím
PMPreventive Maintenancepreventivní podpora
PMFJIPardon Me For Jumping Inomlouvám se, že vám do toho skáču do řeči
PMJIPardon My Jumping Inomlouvám se, že vám do toho skáču do řeči
POMPhase Of the Moonfáze měsíce
POVPoint Of Viewúhel pohledu
QDquiet downztichni/zmlkni
RADRaw, Unadulterated Dumbnesssurová, nefalšovaná hloupost
RERe-hello (hello again)zavolej znovu
RFDrequest for discussionžádost o diskuzi
RGRDSRegardss pozdravem
RLReal Lifeskutečný život
RNARinging, No Answervyzvání,žádná odpověď (hlavně v obororu telekomunikací)
ROFLRolling On Floor Laughingválim se smíchy po zemi
ROTFRolling On The Floorválim se smíchy po zemi
ROTF,LRolling On The Floor, Laughingválim se smíchy po zemi
ROTMRight On The Moneypřesně
RSNReal Soon Nowteď skutečně brzy
RSNreal soon nowdoopravdy brzo (ironicky)
RTFAQRead The FAQpřečti si FAQ
RTFMRead The Fucking Googleprečti si zasraný Google
RTFMRead The Fucking Manualprečti si zasraný manuál
RTFMRead The Fine Manualpřečti si manuál

RUMOFAre You Male Or Female?jsi žena nebo muž?
RUOK?Are you OK?jsi v pořádku?
SAIso as Ii já/já taky
SIGSpecial Interest Groupspeciální zájmová skupina
SITDstill in the darkstále ve tmě
SLSection Leadervedoucí oddělení
SNAFUSituation Normal, All Fixed Upsituace normální, vše opraveno
SNAFUSituation Normal All Fucked UpSituace normální, všechno v prdeli
SOSo Other...další informace... /tak dál
SOBSon Of the Bitchzkurvysyn
SOSignificant Othervýznamné další
SOYshame on youstyď se
SUPWhat's Up?Co se děje?
STFWSearch the fucking webNajdi si to na webu
SWAKSealed with a kissspečetěno polibkem
SWEINSo What Else Is New?Tak co je ještě nového?
SysopSystems Operatorsystémový operátor
TAThanks Againznovu díky/ještě jednou díky
TAFNThat's All For Nowto je zatím všechno
TANJThere Ain't No Justicenení tam žádná spravedlnost
TANSTAAFLThere Ain't No Such Thing As A Free Lunchnení nic takového, jako oběd zadarmo
TGIFThank God Its Fridaydíky Bohu, je pátek
THXThanksdíky
TIAThanks In Advancedíky předem
TICTongue In Cheekmluvit jen tak, ne upřímně
TNX1.0E6ThaNKS a millionmilionkrát díky /tisíceré díky
TNX1MThaNKS a millionmilionkrát díky /tisíceré díky
TTBOMKTo The Best Of My Knowledgek mým nejlepším znalostem
TTFNTa Ta for nowzatím pa, pá...
TTULTalk To you Laterpromluvíme si později, zatím čau
TTYLTalk To You Laterpromluvíme si později, zatím čau
TXNSThanksdíky
TYVMthank you very muchvelice vám děkuji
TYVMThank You Very Muchdíky moc
U2you tooty taky
ULUploadnahrávání (nejčastěji souboru)
UOK?Are You OK?Jsi OK?
W84MEWait for mepočkej na mě
WOAWork Of Artumělěcké dílo
WOLWin Or Losevyhraj nebo prohraj
WRTWith respect tos ohledem na

WTFWho or whatkdo nebo co (záleží na kontextu)
WTHWhat The Hellk sakru
WUWhat's Up?co se děje?
WWYLWhen Will You Learnkdy se budeš učit
WYSIWYGWhat you see is what you getco vidíš, to dostaneš (tisk, editory)
XMASChristmasVánoce
XYLEx Young Ladybývalá mladá žena
YAYet Anotherještě další
YABAYet Another Bloody Acronymdalší pitomý akronym
YABSAYet Another Bloody Stupid Acronymdalší mizerný a pitomý akronym
YAFIYGIYou Asked For It, You Got Itdostals co jsi chtěl/máš to,na co jsi se ptal
YAOTMYet Another Off-Topic Messagedalší zpráva mimo téma
YDYou're Deadjsi mrtvý
YGYoung Gentlemanmladý gentleman
YGWYPFYou Get What You Pay Fordostaneš, co zaplatíš
YHMYou Have Mailpřišel ti email/máš to na emailu
YLYoung Ladymladá žena
YMYoung Manmladý muž
YWYou're Welcomenení zač (po poděkování)
 
 

Reklama